Založ si blog

Športujeme naozaj kultúrne?

Košice sa stanú v budúcom roku Európskym mestom športu 2016, čo bude pre metropolu východného Slovenska znamenať ďalší úspech po celoslovensky najúspešnejšom titule Európske hlavné mesto kultúry 2013. Práve minulý týždeň skončila medzinárodná Šesťňová motocyklová olympiáda, ktorá mala podľa organizátorov ekonomické dopady v podobe vyvolanej spotreby a obratu v meste niekoľko miliónov eur! Určite sa vydarili aj hokejové majstrovstvá sveta pred štyrmi rokmi, kde som bol dobrovoľníkom. Tie boli hodnotené oveľa lepšie ako v Bratislave a o ďalšie tri roky sa budú v Košiciach konať ďalšie. Medzinárodný maratón mieru, na ktorý sú  nielen Košičania, ale všetci východniari obzvlášť hrdí je najuznávanejším športovým podujatím vôbec, a z roka na rok je o tento celosvetovo druhý najstarší maratón na svete vždy väčší záujem a organizátori stále prichádzajú s novinkami. Tento rok sa bude konať aj napriek komplikovanej rekonštrukcii a modernizácii električkových tratí, čo náš región vo svete ešte viac zviditeľní, že aj napriek problémom to zvládnu. Košice pritom doslova žijú aj masovými podujatiami pre rekreačných športovcov. Pred pár dňami sa tu uskutočnil beh Košice Night Run. Ulicami večerných Košíc bežalo viac ako 2 000 ľudí a mal mimoriadny ohlas v médiách, aj na facebooku!

 

Starý štadión LOKY, bez krytých tribún

Starý štadión LOKY, bez krytých tribún

 

Košičania, ale aj návštevníci Košíc, ktorí milujú šport roky potvrdzujú, že sú naozaj správni fanúšikovia. V rade na lístky našich obľúbených športových klubov vieme stáť aj hodiny, len aby sme sa dostali na podujatia. Ako dlhoročný verný fanúšik HC Košice viem, že do Steel Arény prichádzajú aj ľudia z okolitých miest a obcí. Chcú si skrátka užiť parádne prostredie moderného športového stánku pre viac ako 8 000 divákov. Keď si spomeniem, ako sa na malom zimáku na Kavečianskej ceste tlačilo na ligovom zápase niečo vyše 2 000 divákov, tak sa to so súčasnosťou nedá vôbec porovnať. Fanúšik sa úplne inak cíti v našej košickej „Steelke“. Aj keď momentálne najvyššia hokejová súťaž do Steel Arény neláka také vysoké návštevy ako pred pár rokmi, sme šťastní, že môžeme fandiť nášmu tímu v takej krásnej hale. Mnohí skalní fanúšikovia HC Košice sú presvedčení o tom, že klub svojou hráčskou kvalitou a zázemím patrí do atraktívnejšej ligy. Takou je určite KHL. Halu a káder na to máme J Keď znie zaplnenou Steel Arénou mohutné KOŠICE, DO TOHO!, je to fantastický pocit a nikomu ani nenapadne byť nekultúrnym, ale naopak, byť zapáleným pre víťazstvo.

 

Košická futbalová aréna, začiatok výstavby 2015

Košická futbalová aréna, začiatok výstavby 2015

 

Pamätám sa na futbalové zápasy MFK Košice na štadióne „LOKY“, kam tiež chodievalo pri „vypredanom“ zápase proti Slovanu maximálne 5000 divákov (pričom kapacita bola oveľa väčšia s nekrytými tribúnami ďaleko od hracej plochy) a verím, že čoskoro zažijeme aj v novej Košickej futbalovej aréne, ktorú začnú stavať pri Cassosporte už tento rok ten pocit, že v Košickom kraji je naozaj konečne prvý štadión, kde už len to prostredie (ak by nebola podpora Vlády SR, určite by sme sa nemohli tešiť na zastrešené tribúny pre pohodlné konanie zápasov pre divákov aj v daždi, bufety, moderné turnikety, prvotriedny vyhrievaný a zavlažovaný trávnik, 2 tréningové ihriská pre mladých futbalistov) dokáže prilákať publikum a ukázať silu podpory svojmu tímu. Tak ako v hokeji, aj vo futbale, Košice potrebujú moderný štadión s poriadnym zázemím a službami, na ktorom sa budú fanúšikovia cítiť ako v 21. storočí, nie ako na dedinskej 4. lige. Trnavčania už majú svoju City Arénu a sú z nej nadšení. Navzdory otáznikom je určite mekkou slovenského futbalu. Je to predsa niečo úplne iné, prísť do kultúrneho prostredia, v ktorom nechýba nič, čo  fanúšik potrebuje a očakáva, takže sa cíti príjemnejšie a úplne inak si užije športový zážitok a nebude robiť výtržnosti. Už teraz sa preto teším na nový štadión pre 9 000 divákov a nepochybujem o tom, že mnohokrát „popraská vo švíkoch“ za mohutného skandovania plného hľadiska KOŠICE, DO TOHO!, čo bude mnohokrát neuveriteľnou motiváciou pre otcov, ktorí na futbal chodievajú, prihlásiť svojich synov na tento naozaj svetovo najpopulárnejší šport a podporovať ich, pretože hrať s názvom svojho mesta na chrbte nie je len pocit hrdosti, ale hlavne zodpovednosť.

 

Najlepšia komédia roku 2016

13.03.2016

Od novembra sme čítali denne v každom titulku novín, kto s Ficom a kto bez neho. Miestami to bolo trápne hlavne podpisovaním rôznych deklarácií a aktivít, až kým sa neukázali voľby do NRSR viac »

TOTO nemajú ani Bratislavčania! Až do 60 destinácií sveta poletíme z Košíc a celého východu.

18.02.2016

Poľské aerolínie prepoja Košice prestupom vo Varšave so 60-timi destináciami na troch kontinentoch - v Európe, Severnej Amerike (USA, Kanada) a Ázii (Japonsko a Čína). Pre nás Východniarov viac »

Frfľoši dobré zmeny nezačiernia : )

12.02.2016

Kedy budú všetci ľudia konečne s niečím naozaj spokojní? Nechápem napríklad, ako môžu frfľať ešte aj na to, že študenti a seniori majú cestovanie vlakmi zadarmo. Študenti predsa ešte viac »

wizz air

Wizz Air lieta z Bratislavy do bosnianskej Tuzly

27.03.2017 16:21

Letisko M. R Štefánika v Bratislave má od pondelka 27. marca nové letecké spojenie s Tuzlou v Bosne a Hercegovine.

ústavný súd, košice, budova

Na súde v Košiciach anonym nahlásil bombu, išlo o poplašnú správu

27.03.2017 16:00

Na košickom súde v pondelok pred 9:00 hod ráno anonym telefonicky nahlásil bombu.

platobný terminál, kontaktná platba, platobná karta, POS

Prieskum: Deväť z desiatich Slovákov platí v obchode kartou

27.03.2017 15:50

Prevažná väčšina Slovákov používa na platenie pri nákupoch platobnú kartu.

Lavrov

Lavrov kritizuje Západ za reakciu na Navaľného protesty

27.03.2017 15:15

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v pondelok kritizoval západné štáty.

adamstecak

Východ Slovenska a jeho obyvateľov treba spoznať, až potom si o nich utvoriť názor :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 181338x
Priemerná čítanosť článkov: 5667x

Autor blogu

Kategórie