Založ si blog

Košice nie sú ako Bratislava. Vďakabohu!

 

Médiá ľuďom zapletajú myšlienky, ale dokonca ľuďmi manipulujú! Celé mesiace sme čítali zo stránok novín, počúvali z rádií a pozerali v televízii, ako sú Košice hrozne rozkopané kvôli rekonštrukcii a modernizácii električkových tratí a električkových uzlov. Aká nervozita v meste vládne, pretože to trvá dlho. Ako sú ľudia nespokojní, pretože mesto je plné dopravných obmedzení, obchádzok a prekážok. Médiá nás informovali, že na stavbe je málo robotníkov, že stavajú nekvalitne, že sa nič nestihne, že Košice budú musieť vracať peniaze Európskej únii, ktorá tento projekt financuje, atď. Na zvyšku Slovenska si museli ľudia pomyslieť, že v Košiciach sa určite deje niečo nehorázne, strašné a mnohí extrémisti to prirovnávali k vojne, zákopom a podobne. Nehovorím, že bolo jednoduché stáť v aute aj 15 minút v kolóne, no keď je niekde obmedzenie, treba to vydržať. Tí múdrejší použili MHD a tí ekologickejšie zmýšľajúci bicykle a ostatné EKO spôsoby dopravy tak ako ja 🙂

Štúrová ulica v Bratislave

Štúrová ulica v Bratislave

Teraz keď sú zmodernizované električkové trate v Košiciach zelené vďaka zatrávneniu takmer 10 000 metrov štvorcových zelene priamo v najužšom centre mesta, zastávky mestskej hromadnej dopravy vydláždené a inštalujú na nich informačné panely, ktoré nám ukážu, kedy príde električka alebo koľko minút mešká, vychádza najavo, že Košice v porovnaní s Bratislavou zvládli náročný projekt oveľa rýchlejšie a lepšie. A čo je pravda, že Košice boli dlhé mesiace akýmsi obetným baránkom médií, možno práve kvôli povestnej bratislavskej závisti, ktorá je bohužiaľ všadeprítomná (niekedy sa Košičania vracajú z Bratislavy nie s pocitom, že niečo nedokážu ale práve s pocitom, že sú atakovaní, pretože sú takmer vždy oveľa schopnejší ako pohodoví domáci v Blave, ktorí sa ich ambície snažia veľakrát prekaziť, aby nevyzerali ako neschopáci – možno práve to je ten mediálny obraz, ktorý sa vytváral dlhé mesiace). Pritom v hlavnom meste majú s podobným projektom oveľa väčšie problémy a nie sú zďaleka tak úspešní pri ich zvládaní ako v metropole východného Slovenska.

Starý most v Bratislave si ešte počká na dokončenie...

Starý most v Bratislave si ešte počká na dokončenie…

Myslím, že mnohým ľuďom otvorila oči sobotňajšia reportáž na Markíze. Dozvedel som sa z nej rovnako ako ďalších 1 milión sledujúcich, že opravy v centre oboch miest stáli v Bratislave 77 miliónov eur a  v Košiciach 70. V hlavnom meste za ne opravili 2 km starých koľají a vybudovali 2 kilometre nových, vrátane Starého mosta. V Košiciach prešlo rekonštrukciou 7 električkových križovatiek a celkovo 13 km električkových tratí. Bratislavské opravy trvajú takmer dva roky, košické 2 stavby (IKD a MEU) trvajú dokopy 1 rok a 2 mesiace. V Košiciach je už takmer hotovo. Bratislavské Vajanského nábrežie by malo byť hotové zhruba o mesiac. Bratislavskú Štúrovu ulicu by robotníci mali dokončiť do konca tohto roka, no Starý most si podľa všetkého ešte dlho počká na dokončenie a čo je horšie tam sú eurofondy takmer s určitosťou ohrozené… V Bratislave, ktorá má byť príkladom Slovenska, no takmer nikdy tomu tak nie je.

 

Najnovší prírastok zelene v Košiciach

Košické trate majú za sebou už prvú skúšobnú jazdu

Toto je ten povestný rozdiel medzi východom a západom?! Tak prečo si malo celé Slovensko doteraz myslieť, že v Košiciach je všetko zlé a v Bratislave všetko dobré?! Neviem, ale pre seba som si zobral z tohto príkladu jedno veľké poučenie. Netreba veriť všetkému, čím nás kŕmia médiá. Človek by mal v prvom rade veriť sám sebe, svojmu zdravému úsudku a piatim zmyslom, ktoré dostal ako vzácny dar.

Košice nasledujú Viedeň! ! !

16.01.2018

Určite všetci viete že v Košiciach prebieha najväčšia rekonštrukcia v histórií mesta, a práve teraz rekonštrukcia električkových tratí na území sídliska Košice-Západ, teda pre domácich viac »

Košice sa v roku 2019 stanú hlavným európskym mestom. ..

02.01.2018

Košice opäť vyhrali boj o titul. Po tituloch Európskeho hlavného mesta kultúry, a po Európskom meste športu, sa stali po vyhlásení poroty 1.12.2017 hlavným Európskym mestom dobrovoľníctva viac »

HODY v Metropole Východu!

19.12.2017

Ako každý vie, hlavnú úlohu počas Vianoc v Košiciach nezohráva len krásny a majestátny Vianočný stromček, nádherná výzdoba alebo ľadové kráľovstvo, ale práve Vianočné trhy.Vianočné viac »

Libra, Veľká Británia

Rast britskej ekonomiky sa takmer zastavil

27.05.2018 09:00

Ekonomika Veľkej Británie v prvom štvrťroku medzikvartálne posilnila iba o 0,1 percenta pre slabé výdavky domácností a podnikateľské investície.

VENEZUELA-USA/

Američan väznený takmer dva roky vo Venezuele je už doma

27.05.2018 08:53

Donald Trump v Bielom dome privítal Američana, ktorého spolu so ženou väznili dva roky vo Venezuele.

Trump Kim

USA sa podľa Trumpa naďalej pripravujú na júnový summit s Kimom

27.05.2018 08:00

Trump rokovania s Kimom vo štvrtok odvolal z dôvodu "obrovského hnevu a otvoreného nepriateľstva" vo vodcových nedávnych vyhláseniach.

Imunológ Vladimír Leksa

Zastaviť metastázy? Odpoveď sa skrýva aj v materskom mlieku

27.05.2018 07:00

Vedci prišli na to, ako by sa dalo zabrániť šíreniu rakovinových buniek a predchádzať tak tvorbe metastáz. Odborníci objavili novú funkciu proteínu laktoferín. Ten sa nachádza najmä v materskom mlieku.

adamstecak

Východ Slovenska a jeho obyvateľov treba spoznať, až potom si o nich utvoriť názor :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 211659x
Priemerná čítanosť článkov: 5427x

Autor blogu

Kategórie