Založ si blog

Košice nie sú ako Bratislava. Vďakabohu!

 

Médiá ľuďom zapletajú myšlienky, ale dokonca ľuďmi manipulujú! Celé mesiace sme čítali zo stránok novín, počúvali z rádií a pozerali v televízii, ako sú Košice hrozne rozkopané kvôli rekonštrukcii a modernizácii električkových tratí a električkových uzlov. Aká nervozita v meste vládne, pretože to trvá dlho. Ako sú ľudia nespokojní, pretože mesto je plné dopravných obmedzení, obchádzok a prekážok. Médiá nás informovali, že na stavbe je málo robotníkov, že stavajú nekvalitne, že sa nič nestihne, že Košice budú musieť vracať peniaze Európskej únii, ktorá tento projekt financuje, atď. Na zvyšku Slovenska si museli ľudia pomyslieť, že v Košiciach sa určite deje niečo nehorázne, strašné a mnohí extrémisti to prirovnávali k vojne, zákopom a podobne. Nehovorím, že bolo jednoduché stáť v aute aj 15 minút v kolóne, no keď je niekde obmedzenie, treba to vydržať. Tí múdrejší použili MHD a tí ekologickejšie zmýšľajúci bicykle a ostatné EKO spôsoby dopravy tak ako ja 🙂

Štúrová ulica v Bratislave

Štúrová ulica v Bratislave

Teraz keď sú zmodernizované električkové trate v Košiciach zelené vďaka zatrávneniu takmer 10 000 metrov štvorcových zelene priamo v najužšom centre mesta, zastávky mestskej hromadnej dopravy vydláždené a inštalujú na nich informačné panely, ktoré nám ukážu, kedy príde električka alebo koľko minút mešká, vychádza najavo, že Košice v porovnaní s Bratislavou zvládli náročný projekt oveľa rýchlejšie a lepšie. A čo je pravda, že Košice boli dlhé mesiace akýmsi obetným baránkom médií, možno práve kvôli povestnej bratislavskej závisti, ktorá je bohužiaľ všadeprítomná (niekedy sa Košičania vracajú z Bratislavy nie s pocitom, že niečo nedokážu ale práve s pocitom, že sú atakovaní, pretože sú takmer vždy oveľa schopnejší ako pohodoví domáci v Blave, ktorí sa ich ambície snažia veľakrát prekaziť, aby nevyzerali ako neschopáci – možno práve to je ten mediálny obraz, ktorý sa vytváral dlhé mesiace). Pritom v hlavnom meste majú s podobným projektom oveľa väčšie problémy a nie sú zďaleka tak úspešní pri ich zvládaní ako v metropole východného Slovenska.

Starý most v Bratislave si ešte počká na dokončenie...

Starý most v Bratislave si ešte počká na dokončenie…

Myslím, že mnohým ľuďom otvorila oči sobotňajšia reportáž na Markíze. Dozvedel som sa z nej rovnako ako ďalších 1 milión sledujúcich, že opravy v centre oboch miest stáli v Bratislave 77 miliónov eur a  v Košiciach 70. V hlavnom meste za ne opravili 2 km starých koľají a vybudovali 2 kilometre nových, vrátane Starého mosta. V Košiciach prešlo rekonštrukciou 7 električkových križovatiek a celkovo 13 km električkových tratí. Bratislavské opravy trvajú takmer dva roky, košické 2 stavby (IKD a MEU) trvajú dokopy 1 rok a 2 mesiace. V Košiciach je už takmer hotovo. Bratislavské Vajanského nábrežie by malo byť hotové zhruba o mesiac. Bratislavskú Štúrovu ulicu by robotníci mali dokončiť do konca tohto roka, no Starý most si podľa všetkého ešte dlho počká na dokončenie a čo je horšie tam sú eurofondy takmer s určitosťou ohrozené… V Bratislave, ktorá má byť príkladom Slovenska, no takmer nikdy tomu tak nie je.

 

Najnovší prírastok zelene v Košiciach

Košické trate majú za sebou už prvú skúšobnú jazdu

Toto je ten povestný rozdiel medzi východom a západom?! Tak prečo si malo celé Slovensko doteraz myslieť, že v Košiciach je všetko zlé a v Bratislave všetko dobré?! Neviem, ale pre seba som si zobral z tohto príkladu jedno veľké poučenie. Netreba veriť všetkému, čím nás kŕmia médiá. Človek by mal v prvom rade veriť sám sebe, svojmu zdravému úsudku a piatim zmyslom, ktoré dostal ako vzácny dar.

Metropola VÝCHODU opäť o krok v pred ! !!

02.08.2017

Určite si pamätáte rekonštrukciu električkových trati v Košiciach, ktorá sa robila takmer po štvrť storočí, a začala sa v roku 2015. Bol to náročný proces, ktorý stál pevné nervy asi viac »

62. ročník Spišských trhov

18.07.2017

Čo Vás napadne ako prvé keď započujete slovné spojenie, východné Slovensko? No predsa zábava. Východniari sú známy tým, že sa vedia zabávať tak ako nik iný, nedá sa nesúhlasiť. Každé viac »

Tokaj na dlani : -)

16.07.2017

Košický kraj sa môže pýšiť viacerými krásnymi miestami, mestami alebo atrakciami, ktoré ho robia atraktívnym, a zároveň zaujímavým pre verejnosť či turistov z celého Slovenska. Zaujímavou viac »

trump, alabama, obamacare

Sedieť alebo kľačať počas hymny na americkom futbale? Neprípustné, tvrdí Trump

25.09.2017 21:57

Viac ako dvesto hráčov NFL v zápasoch tohto kola pri hymne sedelo, kľačalo alebo sa modlilo. Podľa Trumpa by malo byť státie v pozore povinné a ak to niekto nedodrží, klub by ho mal vyhodiť.

pendolino, vlak

Česi predstavili Slovákom vynovené pendolino

25.09.2017 20:00

Interiér rýchlovlaku pendolino, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Prahou a Košicami, České dráhy výrazne obnovili.

kim, trump

Nevyhlásili sme vám vojnu, odkazuje Biely dom do Pchjongjangu

25.09.2017 19:37, aktualizované: 23:16

O tom, že USA vyhlásili Pchjongjangu vojnu, hovoril severokórejský minister zahraničných vecí. Podľa Washingtonu však ide len o dezinterpretáciu.

putin

Rusko porušuje na Kryme ľudské práva, mieni OSN

25.09.2017 18:49

Podľa misie OHCHR krajina porušuje ľudské práva vnútením ruského občianstva tamojším obyvateľom a úmyselným presúvaním stoviek väzňov a zadržaných ľudí do ruských väzníc.

adamstecak

Východ Slovenska a jeho obyvateľov treba spoznať, až potom si o nich utvoriť názor :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 193620x
Priemerná čítanosť článkov: 5532x

Autor blogu

Kategórie