Založ si blog

Blava si to rozmyslela. Východné Slovensko je odsúdené ! Na úspech

Posledné dni čítame vo všetkých novinách len o tom, akú kandidátku zostavil SMER, ktorý pravdepodobne zostaví aj koaličnú vládu v marci 2016 po parlamentných voľbách, preto nemá zmysel debatovať o iných ministranách, ktoré Slovensku môžu pomôcť. Ale nikto nehovorí o tom, kam sa Slovensko posunulo za posledné 4 roky a čo to prinesie ľuďom v regiónoch odkiaľ sú kandidáti na tie nasledujúce 4. Som z východného Slovenska, preto sa naňho zameriam a kritický nebudem. Kritiku čítame každý deň v novinách, veď na to ich máme.

Košický a Prešovský kraj bojovali historicky vždy s najvyššou nezamestnanosťou (preto je polovica Bratislavčanov z východu 🙂 ), nekvalitnými cestami, nedostatočnou infraštruktúrou a veľakrát aj so slabým turizmom, čo mala samozrejme na svedomí slabá propagácia, ale aj nekvalitné cesty a slabé služby.

Východné Slovensko je tretinou našej krajiny

Východné Slovensko je tretinou našej krajiny

 

Najsilnejší východniari sú v prvej desiatke. Politológovia sa predbiehajú kto napíše väčšiu politickú konšpiráciu, ale z môjho pohľadu je to len o tvrdej robote. Dvaja z desiatich je pätina a nie osmina ako by kázala matematika podľa počtu krajov. Fico, Kaliňák, Pellegrini, Kažimír, Maďarič a… východniari!

Súčasný minister životného prostredia Peter Žigačíslo 6 a nie je len najvyššie postaveným východniarom na kandidátke, ale je známy tým, že najviac za 20 rokov zanedbaných protipovodňových opatrení dal spraviť práve v krajoch východného Slovenska. Revitalizované skládky odpadov, desiatky odkanalizovaných obcí a nové čistiarne odpadových vôd, aj to sú nemalé výsledky, z ktorých profitujú ľudia z tejto tretiny Slovenska. U nás pre Trebišovský okres zrekonštruovali starú čistiareň odpadových vôd, čo pomohlo odkanalizovať oblasti Trebišov, Trebišov – Milhostov, Nový Ruskov a Vojčice. Stálo to 10 mil.€, a to sú presne peniaze, ktoré by sa sem bez východniarskeho lobingu nedostali, keby to riešili iba úradníci od stola v Bratislave. Naozaj si málokto na západe dokáže predstaviť, čo je to čakať každý mesiac na vytiahnutie žumpy, v zime, alebo lete. Sám premiér Fico pri predstavovaní kandidátky označil Žigu za „makača“ Smeru, keďže na ministerstve vyriešil doteraz vždy nevyriešené témy, ktoré sa za predchádzajúcich období len váľali vždy ďalej. Dostal aj stranícku pochvalu ako krajský predseda SMERu za Košický kraj, keďže jeho priamymi úspechmi sú výsledky volieb do Národnej rady z roku 2012 s nadštandardnými výsledkami v prospech Smeru, samozrejme výsledky komunálnych volieb v roku 2013, kedy Zdenko Trebuľa v druhom kole proti Bauerovi obhájil po tretí raz post predsedu KSK aj so silným zastupiteľstvom, ale hlavne komunálne  voľby v roku 2014 kde viac ako 200 starostov a primátorov v kraji je práve zo Smeru, o poslancoch nehovoriac.

 

Žiga je nielen podľa Fica "makačom" Smeru

Žiga je nielen podľa Fica “makačom” Smeru

 

Na kandidátke nasleduje minister Lajčák, ktorý je zárukou rozvahy pre konzervatívnych „mestských voličov“ z väčších miest a z Bratislavy.

Jediný človek, ktorý nie je ani ministrom, ani podpredsedom strany, ale je primátorom mesta Košice (mimochodom pred mesiacom vyhlásený celoslovenskou anketou Slovak region za absolútneho primátora Slovenska 2015) – Richard Raši má číslo 8. Je poslancom Národnej rady, ale hlavne dostal Košice a s nimi aj Košický kraj za posledné 4 roky do úplne iného svetla na mape Európy, keďže na všetko vyloboval eurofondy (doposiaľ za Rašiho 5 rokov vo funkcii primátora a poslanca NRSR získali Košice viac ako 220 mil.€), tak dokonca oveľa ďalej, ako ospevovaný Schuster v 90tych rokoch, ktorého bankové úvery sa splácajú dodnes. Vďaka všetkým európskym titulom (Európske hlavné mesto kultúry 2013, Európske mesto športu 2016 a onedlho aj UNESCO – creative city of media arts) ich zviditeľnil ako nikto doteraz. V roku 2014 zastavili akékoľvek polemiky o uráne spolu s ministrom Žigom zákazom ťažby a konaním referenda priamo v zákone. Nakopol turizmus v celom kraji vďaka stovkám kultúrnych medzinárodných podujatí ročne a 15 leteckým spojeniam so svetom z košického letiska, z ktorého odlietajú aj obyvatelia Prešovského kraja (na Popradské letisko lietajú maximálne tak Rusi do Tatier a Kiska vo štvrtok večer z roboty domov 🙂 ). Nové cesty, zelené električkové trate ako v Paríži, ekologickejšia doprava – nové autobusy, električky, elektrobusy. Budúcnosťou Košíc je aj jediný a najmodernejší futbalový štadión na východe, Národné tenisové centrum a ďalšie rekonštrukcie električkových tratí (viac ako 80 mil.€), ktorých financovanie treba v Bratislave vylobovať! V posledných komunálnych voľbách na primátora ukázal svoj potenciál, keď vyhral ako kandidát SMERu proti totálnemu protiSmeráckemu spektru. Bauera, ktorého podporovalo 11 strán a kandidátov rozdrvil Raši s náskokom viac ako 11 000 hlasov a to vraví za všetko!

 

Naozaj najúspešnejšia osobnosť komunálnej politiky akú Slovensko doposiaľ malo

Naozaj najúspešnejšia osobnosť komunálnej politiky akú Slovensko doposiaľ malo

 

Desiatku dopĺňajú ministri Počiatek a Richter.

Nemenej známy východniar, pán Prešovského kraja Peter Chudík č.17 (predseda Prešovského samosprávneho kraja), je už štvrtý raz za sebou predsedom kraja. Naposledy sa blysol v posledných voľbách prevalcovaním nemastného, neslaného Hudackého z KDH. V Chudíkovom kraji za posledný rok postavili najviac kilometrov diaľnic na Slovensku (výzvou je dokončenie obchvatu Prešova a z Košíc do Bratislavy sa dostaneme plynule po diaľnici, s výnimkou tunelov z Ružomberka do Žiliny), a zrekonštruovali desiatky kilometrov ciest 1.triedy. Aj tam našli a nájdu prácu tisíce ľudí z kraja s najvyššou nezamestnanosťou. Chudík je známy svojou politickou neprekonateľnosťou v celom kraji, keďže spolupracuje po ekumenickej stránke so všetkými cirkvami a hojne ich podporuje, aj preto padol víťazný žreb SMERu v Prešovskom kraji naňho a je v prvej dvadsiatke.

 

Pán Prešovského kraja zatiaľ premožiteľa nenašiel

Pán Prešovského kraja zatiaľ premožiteľa nenašiel

 

Ďalej nasledujú zvoliteľní ľudia z okresov na východe – Stanislav Kubánek (Prešov), Róbert Puci (Trebišov), Jana Vaľová (primátorka – Humenné), Vojtech Ferencz (štátny tajomník MŽP – Košice), Jozef Burian (štátny tajomník MPSVAR – Košice), Jozef Buček (štátny tajomník MVSR – Košice), Emil Ďurovčík (podpredseda Košického samosprávneho kraja – Michalovce), Marek Mitterpák (Košice), Lea Grečková (Spišská Nová Ves), Milan Géci (Košice),…

Štát je hlavou a riadi sa z Bratislavy, ale krkom sú stále regióny a bez tých nič nefunguje, lebo sú súčasťou Slovenska. Nám ostáva už len voliť a veriť, že sa po zvolení budú títo lídri vo funkciách tak ako doteraz, naďalej „biť za východ“ a vyboxujú preňho ďalšie výhody, aby napredoval.

Najlepšia komédia roku 2016

13.03.2016

Od novembra sme čítali denne v každom titulku novín, kto s Ficom a kto bez neho. Miestami to bolo trápne hlavne podpisovaním rôznych deklarácií a aktivít, až kým sa neukázali voľby do NRSR viac »

TOTO nemajú ani Bratislavčania! Až do 60 destinácií sveta poletíme z Košíc a celého východu.

18.02.2016

Poľské aerolínie prepoja Košice prestupom vo Varšave so 60-timi destináciami na troch kontinentoch - v Európe, Severnej Amerike (USA, Kanada) a Ázii (Japonsko a Čína). Pre nás Východniarov viac »

Frfľoši dobré zmeny nezačiernia : )

12.02.2016

Kedy budú všetci ľudia konečne s niečím naozaj spokojní? Nechápem napríklad, ako môžu frfľať ešte aj na to, že študenti a seniori majú cestovanie vlakmi zadarmo. Študenti predsa ešte viac »

wizz air

Wizz Air lieta z Bratislavy do bosnianskej Tuzly

27.03.2017 16:21

Letisko M. R Štefánika v Bratislave má od pondelka 27. marca nové letecké spojenie s Tuzlou v Bosne a Hercegovine.

ústavný súd, košice, budova

Na súde v Košiciach anonym nahlásil bombu, išlo o poplašnú správu

27.03.2017 16:00

Na košickom súde v pondelok pred 9:00 hod ráno anonym telefonicky nahlásil bombu.

platobný terminál, kontaktná platba, platobná karta, POS

Prieskum: Deväť z desiatich Slovákov platí v obchode kartou

27.03.2017 15:50

Prevažná väčšina Slovákov používa na platenie pri nákupoch platobnú kartu.

Lavrov

Lavrov kritizuje Západ za reakciu na Navaľného protesty

27.03.2017 15:15

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v pondelok kritizoval západné štáty.

adamstecak

Východ Slovenska a jeho obyvateľov treba spoznať, až potom si o nich utvoriť názor :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 181324x
Priemerná čítanosť článkov: 5666x

Autor blogu

Kategórie