Založ si blog

Košickí capkovia opäť neušetrili až 6 000 000 €!

Asi každý vie, čo to znamená, keď sa povie spraviť capa záhradníkom. Namiesto toho, aby záhradu zveľadil, zanecháva v nej po sebe spúšť. Toto prirovnanie mi napadlo, keď som si prečítal, ako dopadlo pondelkové rokovanie mestského zastupiteľstva v Košiciach. Napriek tomu, že košický primátor Richard Raši predložil poslancom niekoľko alternatív, ako je možné postupovať, aby sa konečne podarilo znížiť ekonomicky neudržateľný počet 22 mestských častí v 240-tisícovom meste, páni poslanci a dámy poslankyne všetky odmietli. Alibisticky prerušili rokovanie s tým, že budú pokračovať až po marcových parlamentných voľbách. A ten, kto predložil tento návrh na prerušenie rokovania po viac ako štyroch hodinách výmeny názorov, ho bez hanby zdôvodnil absurdne znejúcim vysvetlením, že volení zástupcovia Košičanov v mestskom parlamente potrebujú viac pokoja na rozhodnutie. Cap, ktorý povedal poriadnu somarinu! Pritom by sa ušetrené peniaze nepoužili nikam inam, ale malo sa investovať priamo do mestských častí, na ktorých prevádzke by sa ušetrilo. Viac parkovacích miest, udržiavanejšie ihriská, parky, viac zelene,… skrátka lepšia kvalita života pre obyvateľov priamo tam kde sa ich to týka, v mieste ich bydliska.

 

Raši prišiel s riešením ako ušetriť

Raši prišiel s riešením ako ušetriť

 

 

Pritom súčasťou predloženého postupu bolo využiť práve voľby do Národnej rady SR 5. marca 2016 na to, aby sa Košičania v tomto termíne vyjadrili v mestskom referende, či chcú menej mestských častí a dokonca aj k tomu, koľko by ich malo byť. A to poslanci ešte pred pár mesiacmi schválili nariadenie, podľa ktorého by sa mohlo v Košiciach toto referendum konať. Na poslednú chvíľu ale cúvli. Odmietli dať možnosť ľuďom vyjadriť sa a využiť legitímny demokratický nástroj. Mieru úspechu referenda zvyšoval práve termín konania parlamentných volieb. Veď ak niekto „volí nohami“ a nájde si čas na to, aby vhodil do volebnej urny svoj hlas v parlamentných voľbách, tak mu predsa nič nebráni v tom, aby vo vedľajšej miestnosti nevhodil svoj hlasovací lístok aj do referendovej urny. Páni poslanci dokonca aj tento logický predpoklad spochybnili.

Bežný človek ich konanie nepochopí, až kým si neuvedomí, že deviati zo 41 poslancov mestského zastupiteľstva sú zároveň aj starostami mestských častí. Veď by mohli prísť o svoje fleky, nadštandardné platy a pocit dôležitosti! Ďalší poslanci zasa kandidadujú vo voľbách do Národnej rady SR za rôzne strany a straničky a bolo by v rozpore s ich politickým marketingom, ak by dali za pravdu Rašimu a podporili dobrú vec, ktorú navrhuje smerácky primátor. Veď proti nemu neustále bojujú a na jeho permanentnej kritike si založili celú svoju predvolebnú kampaň.

 

Capkovia odmietli na sebe šetriť

Capkovia odmietli na sebe šetriť

 

Títo ľudia sa správajú ako tí nenažraní capi, ktorým vyhovuje, že je v Košiciach 22 mestských „záhrad“ a vďaka nim sa prežerie až 6 000 000 € na ich platoch a fungovaní ich miestnych úradov (podľa finančných analýz má byť úspora od 600 000 do 6 miliónov €, v závislosti od toho, koľkí funkcionári ostanú). Veď oni sa majú dobre. Preto nech argumentuje košický primátor akokoľvek, všetko zmietnu zo stola a tárajú, ako aj oni chcú, aby samospráva v Košiciach fungovala lepšie. Ale iba tárajú a nepresvedčí ich nič. Ani odborne nespochybniteľná právna analýza, ani finančné prepočty, ako by sa dalo ušetriť na ich platoch a úradníckej réžii a ušetrené milióny použiť na rozvoj mestských častí. Mnohé z nich len prežívajú, pretože v nich prežívajú takí ľudia, akí sedia v mestskom zastupiteľstve. Capkovia záhradníkmi, ktorí si sami včera vystavili smutné vysvedčenie za výkon svojich poslaneckých mandátov.

Metropola VÝCHODU opäť o krok v pred ! !!

02.08.2017

Určite si pamätáte rekonštrukciu električkových trati v Košiciach, ktorá sa robila takmer po štvrť storočí, a začala sa v roku 2015. Bol to náročný proces, ktorý stál pevné nervy asi viac »

62. ročník Spišských trhov

18.07.2017

Čo Vás napadne ako prvé keď započujete slovné spojenie, východné Slovensko? No predsa zábava. Východniari sú známy tým, že sa vedia zabávať tak ako nik iný, nedá sa nesúhlasiť. Každé viac »

Tokaj na dlani : -)

16.07.2017

Košický kraj sa môže pýšiť viacerými krásnymi miestami, mestami alebo atrakciami, ktoré ho robia atraktívnym, a zároveň zaujímavým pre verejnosť či turistov z celého Slovenska. Zaujímavou viac »

trump, alabama, obamacare

Sedieť alebo kľačať počas hymny na americkom futbale? Neprípustné, tvrdí Trump

25.09.2017 21:57

Viac ako dvesto hráčov NFL v zápasoch tohto kola pri hymne sedelo, kľačalo alebo sa modlilo. Podľa Trumpa by malo byť státie v pozore povinné a ak to niekto nedodrží, klub by ho mal vyhodiť.

pendolino, vlak

Česi predstavili Slovákom vynovené pendolino

25.09.2017 20:00

Interiér rýchlovlaku pendolino, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Prahou a Košicami, České dráhy výrazne obnovili.

kim, trump

Nevyhlásili sme vám vojnu, odkazuje Biely dom do Pchjongjangu

25.09.2017 19:37, aktualizované: 23:16

O tom, že USA vyhlásili Pchjongjangu vojnu, hovoril severokórejský minister zahraničných vecí. Podľa Washingtonu však ide len o dezinterpretáciu.

putin

Rusko porušuje na Kryme ľudské práva, mieni OSN

25.09.2017 18:49

Podľa misie OHCHR krajina porušuje ľudské práva vnútením ruského občianstva tamojším obyvateľom a úmyselným presúvaním stoviek väzňov a zadržaných ľudí do ruských väzníc.

adamstecak

Východ Slovenska a jeho obyvateľov treba spoznať, až potom si o nich utvoriť názor :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 193621x
Priemerná čítanosť článkov: 5532x

Autor blogu

Kategórie