Založ si blog

Frfľoši dobré zmeny nezačiernia : )

Kedy budú všetci ľudia konečne s niečím naozaj spokojní? Nechápem napríklad, ako môžu frfľať ešte aj na to, že študenti a seniori majú cestovanie vlakmi zadarmo. Študenti predsa ešte nezarábajú a seniori na dôchodku už nezarábajú. Tak prečo je to problém pre kritikov tohto opatrenia vlády, ktoré pomáha tým, ktorí túto pomoc naozaj potrebujú? Že sa na to skladajú tí, ktorí pracujú a zarábajú? To je podstata štátu, že prerozdeľuje tam kde chýba, inak by vznikali nerovnosti a to by ,nohým vyhovovalo ešte viac.

Keď už som spomenul príklad z dopravy a cestu do Košíc, tak za jeden, jediný rok, vďaka tomu, že Košice majú na ministerstvách dvere otvorené, Košičania majú 33 nových električiek a desať kilometrov zmodernizovaných električkových tratí a uzlov za takmer 120 miliónov eur z eurofondov. Ročný rozpočet mesta je na úrovni 130 miliónov. Tak koľko rokov by trvalo mestu, ak by malo takúto megaakciu financovať zo svojho? Tridsať, štyridsať aj s infláciou? Do Košíc prišiel modernizáciu dopravy skontrolovať v utorok aj minister dopravy Počiatek, ktorý sa previezol novou električkou a s Rašim dohodol ďalších 120 miliónov € z eurofondov na dopravu na najbližšie roky. To nie sú imaginárne peniaze. V uliciach vďaka tomu budú opäť pracovať firmy a ich zamestnanci a zarobené peniaze budú ich rodiny míňať najskôr v Košiciach 🙂

  

 A predsa sa stále nájdu frfľoši, nakazení blbou náladou šírenou neúspešnými novinármi, ktorí za každú cenu, len aby niečím zaujali svojich čitateľov, hľadajú stále nejaké chyby a nedostatky. Ľudia sa stále ešte nechávajú mediálne manipulovať aj tými, ktorí by radi vládli a kandidujú, ale opakovane sa im nedarí presvedčiť voličov a tak len stále a dookola kritizujú a znevažujú aj to, čo sa podarilo! Pripadá mi to neuveriteľné, že priestor v médiách dostávajú stále a dookola tí, ktorí nič poriadne nedokázali a môžu si kedykoľvek kopnúť do tých, ktorí majú výsledky, slúžiace nám všetkým. Výsledok je taký, že je ešte stále dosť ľudí, ktorí síce majú oči, ale nevidia alebo dokonca nechcú vidieť. Som študent, celý život mám pred sebou, ale nechcem ho takto žiť. Preto vyzývam a prosím: Otvorme oči. A porozmýšľajme sami, vlastným rozumom, bez toho, aby sme sa nechali masírovať novinármi, alebo neúspešnými politikmi, čo sa okolo nás deje.

Do tretice ostanem pri doprave a v našom, Košickom kraji. Tu žijem a chcem tu ostať žiť. Tento týždeň som sa dočítal, že vďaka eurofondom bolo len v našom kraji zmodernizovaných 44 kilometrov ciest I. triedy. Svinica – Dargov, Sečovce – Horovce, Michalovce – Lúčky, Závadka – Sobrance, to sú úseky, ktoré dostali finančnú injekciu a po ktorých sa jazdí už úplne inak – bezpečne a pohodlne. Na celom Slovensku za jedno programovacie obdobie 2007 až 2013 išlo na modernizáciu 700 kilometrov ciest 500 miliónov eur. O takýchto investíciách do zlepšenia dopravnej infraštruktúry by sa nám bez eurofondov ani nesnívalo. Áno, je to odkaz pre krikľúňov, ktorí vidia stále len niečo zlé, ale toto je reálna robota v regiónoh tam kde bývajú ľudia a živia sa prácou a pracovali na týchto investíciách.

Táraji by sa mali preto naozaj zobudiť a prestať stále len vykrikovať, obviňovať, nadávať a očierňovať. Toto nie je sen, sme skutočne v Európe, ktorá nám pomáha. Žijeme v štáte, ktorý sa rozvíja a v ktorom by sa nám mohlo žiť dobre, pretože podmienky na život sa u nás preukázateľne zlepšujú, keby sme nevideli všetko čierne. Keby sme konečne prestali počúvať ľudí, ktorým takýto stav a blbá nálada vyhovuje. Myslia si totiž, že im to bude stačiť na to, aby mohli rozhodovať o nás. Myslím, že sa mýlia. Nebude. Ľudí s blbou náladou až tak veľa zasa nie je.

Metropola VÝCHODU opäť o krok v pred ! !!

02.08.2017

Určite si pamätáte rekonštrukciu električkových trati v Košiciach, ktorá sa robila takmer po štvrť storočí, a začala sa v roku 2015. Bol to náročný proces, ktorý stál pevné nervy asi viac »

62. ročník Spišských trhov

18.07.2017

Čo Vás napadne ako prvé keď započujete slovné spojenie, východné Slovensko? No predsa zábava. Východniari sú známy tým, že sa vedia zabávať tak ako nik iný, nedá sa nesúhlasiť. Každé viac »

Tokaj na dlani : -)

16.07.2017

Košický kraj sa môže pýšiť viacerými krásnymi miestami, mestami alebo atrakciami, ktoré ho robia atraktívnym, a zároveň zaujímavým pre verejnosť či turistov z celého Slovenska. Zaujímavou viac »

marek maďarič, minister kultúry

Martvoň: Maďarič vraj zvažuje prezidentskú kandidatúru

20.11.2017 12:26

O Maďaričovej kandidatúre sa hovorí aj v Smere, čo potvrdil aj jeden vysokopostavený zdroj zo strany.

súd, Trenčín

Žiarlivý extarosta Bača má ísť na dvadsať rokov za mreže

20.11.2017 12:08

Bývalý starosta obce Višňové sa pokúsil o vraždu svojej manželky Janky. Odsúdili ho na dvadsať rokov väzenia.

voľby

Mestá čaká škrtanie počtu poslancov

20.11.2017 12:00

Slovensko je krajinou s veľkým počtom komunálnych poslancov, v obecných zastupiteľstvách ich má však po novom sedieť menej približne o 900.

matovič

OĽaNO predstavilo svoju tieňovú vládu, má 13 členov

20.11.2017 11:59

Predstavením tieňovej vlády podľa Matoviča hnutie vypočulo hlasy svojich voličov.

adamstecak

Východ Slovenska a jeho obyvateľov treba spoznať, až potom si o nich utvoriť názor :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 196923x
Priemerná čítanosť článkov: 5626x

Autor blogu

Kategórie