Založ si blog

Košice sa v roku 2019 stanú hlavným európskym mestom. ..

Košice opäť vyhrali boj o titul. Po tituloch Európskeho hlavného mesta kultúry, a po Európskom meste športu, sa stali po vyhlásení poroty 1.12.2017 hlavným Európskym mestom dobrovoľníctva na rok 2019. Vyhlásenie sa konalo v írskom meste Sligu, ktoré bolo európskym hlavným mestom dobrovoľníctva v roku 2017. Ocenenie od zástupcov Európského dobrovoľníckého centra so sídlom v Bruseli osobne  prebral primátor Košic Richard Raši. O tento titul Košice súperili s európskými mestami, a to s nemeckým Ausburgom a portugalským Cascais. Titul hlavného Európského mesta dobrovoľníctva na rok 2018 ponesie dánske mesto Aarhus.Košice tak v roku 2019 preberú štafetu Európského hlavného mesta dobrovoľníctva po dánskom meste Aargus, ktoré bude hlavným európskym mestom dobrovoľníctva roku 2018. Košice, sa ako mesto stali prvým mestom z krajín východnej a strednej Európy, a po Barcelone, Lisabone, Londýne, Sligu a Aarhuse,  sú šiestym európskym mestom, ktoré získalo toto ocenenie.
Primátor Košíc Richard Raši sa vyjadril, a hlavne poďakoval tisíckam dobrovoľníkov z mesta Košice, ktorým patrí zásluha že Košice sa stali Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva. Pozdvihol, že v Košiciach je dobrovoľníctvo rozšírené, a to sa ukázalo v roku 2013, keď sa Košice stali Európským hlavným mestom kultúry a taktiež pri Európskom meste športu v roku 2016, Medzinárodnom maratóne mieru a ďalších charitatívnych podujatiach.

Tento titul, teda titul Európského hlavného mesta dobrovoľníctva udeľuje Európske dobrovoľnícke centrum od roku 2013, ktorý bol rokom občanov.

Košice nasledujú Viedeň! ! !

16.01.2018

Určite všetci viete že v Košiciach prebieha najväčšia rekonštrukcia v histórií mesta, a práve teraz rekonštrukcia električkových tratí na území sídliska Košice-Západ, teda pre domácich viac »

HODY v Metropole Východu!

19.12.2017

Ako každý vie, hlavnú úlohu počas Vianoc v Košiciach nezohráva len krásny a majestátny Vianočný stromček, nádherná výzdoba alebo ľadové kráľovstvo, ale práve Vianočné trhy.Vianočné viac »

Košice opäť medzi Elitou!

14.12.2017

Určite sa Vám už stala situácia, keď ste chceli na rýchlo vyhľadať spojenie linky mestkej verejnej dopravy cez Google Maps, ale bohužial doteraz Vám s tým mapy nepomohli. Niektorí vedia, viac »

muž, počítač

Ruských trollov sú stovky, pracujú na smeny, hovoria bývalí zamestnanci Prigožinovej firmy

19.02.2018 23:45

Ruskí internetoví trollovia sú podelení na viaceré oddelenia podľa zamýšľanej geografickej sféry vplyvu ich činnosti. Publikujú príspevky, ktoré majú vyvolať určité nálady či reakcie.

Viktor Orbán

Medzinárodné organizácie protestovali proti maďarským zákonom o utečencoch

19.02.2018 23:42

Viac než 200 európskych mimovládnych organizácií protestovalo v pondelok proti návrhu balíka zákonov, ktorým by malo dôjsť v Maďarsku k obmedzeniu činnosti organizácií pracujúcich so žiadateľmi o azyl.

Turecko, Sýria

Správy o sýrskej pomoci Kurdom sú podľa Turkov vymyslené

19.02.2018 22:42

Turecko bude v útokoch na kurdskú enklávu v Sýrii pokračovať až dovtedy, "kým nebude zneškodnený aj posledný terorista", vyhlásil podpredseda tureckej vlády.

Richard Branson

Britský miliardár Branson chce v Indii presadiť cestovanie potrubím Hyperloop

19.02.2018 21:37

Spoločnosť Virgin Hyperloop One, za ktorou je britský miliardár Richard Branson, chce v Indii vybudovať superrýchly dopravný systém.

adamstecak

Východ Slovenska a jeho obyvateľov treba spoznať, až potom si o nich utvoriť názor :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 206020x
Priemerná čítanosť článkov: 5283x

Autor blogu

Kategórie