Založ si blog

Košice sa v roku 2019 stanú hlavným európskym mestom. ..

Košice opäť vyhrali boj o titul. Po tituloch Európskeho hlavného mesta kultúry, a po Európskom meste športu, sa stali po vyhlásení poroty 1.12.2017 hlavným Európskym mestom dobrovoľníctva na rok 2019. Vyhlásenie sa konalo v írskom meste Sligu, ktoré bolo európskym hlavným mestom dobrovoľníctva v roku 2017. Ocenenie od zástupcov Európského dobrovoľníckého centra so sídlom v Bruseli osobne  prebral primátor Košic Richard Raši. O tento titul Košice súperili s európskými mestami, a to s nemeckým Ausburgom a portugalským Cascais. Titul hlavného Európského mesta dobrovoľníctva na rok 2018 ponesie dánske mesto Aarhus.Košice tak v roku 2019 preberú štafetu Európského hlavného mesta dobrovoľníctva po dánskom meste Aargus, ktoré bude hlavným európskym mestom dobrovoľníctva roku 2018. Košice, sa ako mesto stali prvým mestom z krajín východnej a strednej Európy, a po Barcelone, Lisabone, Londýne, Sligu a Aarhuse,  sú šiestym európskym mestom, ktoré získalo toto ocenenie.
Primátor Košíc Richard Raši sa vyjadril, a hlavne poďakoval tisíckam dobrovoľníkov z mesta Košice, ktorým patrí zásluha že Košice sa stali Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva. Pozdvihol, že v Košiciach je dobrovoľníctvo rozšírené, a to sa ukázalo v roku 2013, keď sa Košice stali Európským hlavným mestom kultúry a taktiež pri Európskom meste športu v roku 2016, Medzinárodnom maratóne mieru a ďalších charitatívnych podujatiach.

Tento titul, teda titul Európského hlavného mesta dobrovoľníctva udeľuje Európske dobrovoľnícke centrum od roku 2013, ktorý bol rokom občanov.

Košice nasledujú Viedeň! ! !

16.01.2018

Určite všetci viete že v Košiciach prebieha najväčšia rekonštrukcia v histórií mesta, a práve teraz rekonštrukcia električkových tratí na území sídliska Košice-Západ, teda pre domácich viac »

HODY v Metropole Východu!

19.12.2017

Ako každý vie, hlavnú úlohu počas Vianoc v Košiciach nezohráva len krásny a majestátny Vianočný stromček, nádherná výzdoba alebo ľadové kráľovstvo, ale práve Vianočné trhy.Vianočné viac »

Košice opäť medzi Elitou!

14.12.2017

Určite sa Vám už stala situácia, keď ste chceli na rýchlo vyhľadať spojenie linky mestkej verejnej dopravy cez Google Maps, ale bohužial doteraz Vám s tým mapy nepomohli. Niektorí vedia, viac »

Španielsko, protest, súd, znásilnenie

Verdikt v prípade údajného znásilnenia mladej ženy vyvolal v Španielsku protesty

26.04.2018 23:22

"Nejde o zneužitie, ale o znásilnenie!," skandovali účastníčky demonštrácie pred bránami súdu v španielskej provincii Navarra.

HUSKY ENERGY-REFINERY, výbuch, USA, rafinéria, Wisconsin

Výbuch rafinérie vo Wisconsine si vyžiadal jedenásť zranených

26.04.2018 22:13

Obete na životoch nehlásili.

IS, islamsky stat, mosul, irak

V Rusku za štyri dni zadržali v piatich lokalitách viac ako dva tucty teroristov

26.04.2018 21:59

Stúpenca IS, ktorý chcel spáchať teroristický útok strelnou zbraňou a po domácky vyrobenou náložou, zadržali v okolí Stavropoľu.

Holandsko, OPCW, Sýria, útok, Dúma, svedkovia, Rusko

Rusko prezentovalo svedkov údajne zinscenovaného útoku v sýrskom meste Dúma

26.04.2018 21:38

Fakt, že sú títo ľudia zdravotne v poriadku, je podľa delegácie dôkazom nepoužitia chemických zbraní v tejto lokalite.

adamstecak

Východ Slovenska a jeho obyvateľov treba spoznať, až potom si o nich utvoriť názor :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 210390x
Priemerná čítanosť článkov: 5395x

Autor blogu

Kategórie